Kralj pripravlja novo ploščo
Avtor: Rok Klemše
King Diamond trenutno piše besedila za še neimenovano, 12. studijsko ploščo. S snemanjem naj bi pričeli 5. marca, plošča pa naj bi predvidoma izšla pozno poleti.
Diamond je surove skladbe že posnem v svojem studiu, manjkajo samo še vokali, ki jih bo posnel v naslednjih nekaj tednih.
Diamond pravi, da je to nekaj najboljšega kar je kadarkoli posnel: “Aranžmaji so zapletenejši, produkcija je boljša, deli kjer se pojavljajo violine pa zvenijo kot, da bi najeli Kraljevo Filharmonijo. Če ne zaserjem z vokali, bo to naša najboljša plošča.”
Na plošči bo 13 komadov (skupaj z introm), pet od teh je napisal kitarist Andy La Rocque.