Middle Finger, petek 6.11.2009, Orto bar
MIDDLE FINGER je novi blues rock trio izkušenih glasbenikov, ki je nastal v začetku leta 2008. Bend se je sestavil na pobudo kitarista Matjaža Streharja (virtuoz na blues kitari – meddrugim je igral pri: Red House, Legeres, Supermarket,… ). Predhodno je prenehal sodelovanje z dotedaj uspešno in dobro poznano skupino Dayout, zraven pa je povabil še basista Tomaža Majdiča (odličen basist, ki vpeljuje različne glasbene zvrsti; član skupin Red District, La Familia, Sniffilis, Supernova,…), s katerim sta sodelovala že tudi pri Dayout. Kot bobnar se je skupini priključil Jure Volgemut (ritem mašina; igral s Skat,…), katerega pa je zamenjal Žiga Kožar (eden izmed peščice top bobnarjev v Sloveniji; Neisha, J.B.Benč, Arche, Regrat, Midnight Shadow, Corks Crew,…).
Blues rock veje skozi vse pore benda: na udarni trio so odločilno vplivali Stevie Ray Vaughan, Jeff Beck, Jimmy Hendrix,… in temu primeren je tudi repertoar; Sestavljen je iz prevzetnih skladb in pestrih melodij, tako da jim prisluhne še tako občutljivo uho, hitrejši in močno podprti ritmi pa še bolj poudarijo živo glasbo in izzovejo rajo. Poslušanje v živo je nepogrešljivo, zato se pripravimo in napnimo ušesa za nastop v vašem bližnjem klubu, saj je prvi single že pred izidom!