Mikael Akerfeldt zapustil Bloodbath!
Avtor: Rok Klemše
Vokalist in kitarist švedskih Opeth Mikael Åkerfeldt je zapustil death metal superskupino Bloodbath.
V uradni izjavi je Mikael dejal, da je v Bloodbath sodeloval le za zabavo, ne želi pa se projektu posvetiti z vso resnostjo, saj je preveč zaseden z Opeth in verjetno tudi s Storm Corrosion, novim projektom pri katerem sodeluje s Stevenom Wilsonom (Porcupine Tree). Ali pa Mikael preprosto ne želi več igrati death metala. Mikael je povedal še, da imajo Bloodbath že novega pevca, a imena ni želel razkriti.
Na sliki so Bloodbath v postavi iz leta 2011:
Mikael Åkerfeldt (OPETH) – vokal
Martin “Axe” Axenrot (OPETH) – bobni
Anders “Blakkheim” Nyström (KATATONIA) – kitarar
Jonas Renkse (KATATONIA) – bas
Per “Sodomizer” Eriksson (ex-21 LUCIFERS, GENOCRUSH FEROX) – kitara
Spodaj za spomin prisluhnite klasiki Eaten, posneti na festivalu Bloodstock!