Mit vabijo na premiero videospota
Avtor: Aleš Podbrežnik
Skupina Mit se po kolaboraciji s slovenskima hip-hop predstavnikoma (Chorchyp & Joe-Joe), s katerima so izdali single »Save your life«, vrača k svojemu aktualnemu ploščku »Asertiv« (2011) in nam v novem, tokrat že šestem, videospotu predstavlja najbolj udarni komad z omenjene zgoščenke – Angels Inside.
Videospot, ki je nastajal štiri mesece, je posnel in režiral Andraž Gliha. Zamisel za zgodbo pa je priskrbel bobnar skupine, Miha Plesničar. Snemanje je potekalo na Jesenicah (Hala Stara Sava), kjer je številčna ekipa poskrbela za odlično sceno in po izčrpnem dvodnevnem ustvarjanju, ki ga je spremljal tudi nekajkratni izpad elektrike, uresničila željo o spektakularnem izdelku.
Video bo premierno predstavljen v četrtek, 28. marca, v Svetovni kavarni Sputnik (Ljubljana, Vič). Večerno dogajanje, ki se bo pričelo ob 20:00, pa bodo popestrili glasbeni kolegi skupine MIT. Ob prijetnih akustičnih zvokih bomo pričakali glasen vrhunec večera, kar je obljuba vseh članov zasedbe MIT. Da pa bo vse potekalo nemoteno in mogoče le malce nepredvidljivo, bo večer povezoval vedno razposajeni Denis Porčić Chorchyp, že znani spremljevalec skupine MIT.
MIT vas torej po kratkotrajni odsotnosti s srebrnih zaslonov vljudno vabijo na svoj rockersko obarvan večer, s katerim oznanjajo še izredno pestro leto 2013.