Najden 50-let izgubljeni posnetek Rolling Stonesov
Avtor: Sebastijan Videc
Dobrih 50 let po snemanju, se je pred kratkim našel izgubljeni posnetek zasedbe Rolling Stones. Skladba z naslovom ‘No One Loves You More Than Me’ je bila posneta leta 1964 v londonskih IBS Studios.
Po podatkih Tracks Auction, niso skladbo Rolling Stones nikoli izdali, niti ni zavedeno, da bi obstajal še kakšna druga kopija kot na najdenem traku.
Jeremy Nielsen, prijatelj tonskega mojstra v studiju, je shranil trak pred uničenjem in ga pospravil v škatlo na podstrešju, v katerem se je nahajal dobrih 50 let, preden se je odločil poslušati shranjene posnetke.
17-minutni posnetek vključuje devet skladb iz skupininih prvih studijskih snemanj iz marca 1963 in kasneje v 1964, ki so bili izvedeni pred izidom njihovega prvega, samonaslovljenega albuma.
Poleg že omenjene skladbe, se na posnetku nahajajo tudi dve še neslišane različice balade ‘As Tears Go By’, ter ‘Congratulations’, ki je bila leta 1973 objavljena na kompilaciji ‘No Stone Unturned’.
Nielsen je trak ponudil na dražbo, ki se bo preko Tracks Auction, odvijala 3. aprila, bi bil pa tudi srečen, če bi Stonesi sami odkupili posnetke. “Nisem mogel verjeti, ko sem slišal posnetek” je povedal predstavnik Tracks Auction Paul Ward. “Nisem si mislil, da obstajajo še kakšne neizdane skladbe Rolling Stones. V idealnem svetu, bi Jeremy rad videl, da bi Stonesi odkupili te posnetke in jih tudi uradno izdali.”