Novi album Deep Purple februarja
Avtor: Primož Novak
Fotografije: Aleš Podbrežnik
Pevec zasedbe Deep Purple, Ian Gillian, je povedal, da je novi album dokončan, izšel pa bo prihodnje leto februarja.
Album je produciral legendarni Bob Ezrin, ki je produciral že prejšnji album zasedbe. Gillian je povedal, da so Deep Purple primarno inštrumentalna zasedba. Ko je inštrumentalni del narejen, se Gillian usede skupaj z basistom Rogerjem Gloverjem, s katerim doreče okoli aranžmajev in razvoja skladbe. Ko je vse v nekem redu, se začne delati na vokalu.
Album bo skupina promovirala na obširni turneji naslednje leto. Datumi zaenkrat še niso razkriti.
Na fotografiji: Don Airey (levo), Ian Gillan (sredina) in Steve Morse (desno) med nastopom Deep Purple, dne 24.07.2013, v italijanskem Majanu (RockLine fotoarhiv 2006-2016, vse pravice pridržane). Celotno RockLine reportažo s tega koncerta lahko preberete TUKAJ!