Ob 20. obletnici izdaje ponatis Nirvaninega »Neverminda«
Avtor: Urban Bolta
Septembra bo ob dvajseti obletnici izdaje izšla razširjena različica Nirvaninega prebojnega albuma “Nevermind”.
Nirvana je bila zasedba, ki je začela preigravati v drugi polovici osemdesetih, njihovo klasično postavo pa so sestavljali Kurt Cobain, Krist Novoselic in Dave Grohl. Njihovo najbolj čislano delo, album “Nevermind”, je izšel septembra 1991 in jih sunkovito zavihtel na prvo mesto Billboardove lestvice najbolj prodajanih, še predno je to nekaj mesecev kasneje uspelo Pearl Jamom z albumom “Ten”. Nirvanin Nevermind je v začetku devetdesetih po celem svetu žel uspehe, band pa dvignil med najbolj popularne izvajalce tistega obdobja, pred tem majhen in maloznan band iz Seattla je v trenutku postal krik svetovne generacije.
Dvajset let kasneje in sedemnajst let po smrti frontmana Kurta Cobaina, bo založba Universal Music Enterprises izdala super deluxe edicijo albuma s štirimi CD-ji in DVD-jem. Na CD-jih bo moč prisluhniti neizdanim posnetkom, raritetam, b-stranem, BBC-jevim posnetkom Nirvaninega gostovanja, alternativnih miksom, redkim koncertnim posnetkom, DVD pa bo vseboval do zdaj še neobjavljen koncert v njegovi celoti. Še datum izdaje: 19. september v Evropi in dan kasneje onkraj luže.
Tudi sicer se razne prireditve ob dvajseti obletnici izdaje vrstijo skozi celo leto. Današnji Foo Fighters frontman Dave Grohl je denimo v intervjuju za Rolling Stone namignil na nekaj velikega: “Ne dvomim, da se bo zgodilo nekaj posebnega – nekaj stvari imamo pripravljenih v naših rokavih. Ne smem izdati, za kaj gre. Boste videli – zabavno bo.”