Ob desetletnici slovesa prihaja film o Georgeu Harrisonu
Avtor: Urban Bolta
V letu, ko mineva deset let od smrti Georga Harrisona, bo izšel dokumentarni film o življenju glasbenika, ki se je najbolj proslavil kot prva kitara velikih Beatlov.
V dokumentarcu z naslovom “Living In The Material World” bo zajeta celotna Harrisonova življenjska pot, v njem pa gostujejo številni Harrisonovi pomembni sopotniki: Paul McCartney, Eric Clapton, Erid Idle in številni drugi.
Režiser Martin Scorsese je o osrednjem liku filma dejal: “George je delal glasbo, ki se te dotakne. Vsi smo jo slišali in čutili, in to je razlog, da nam je prirasel k srcu.”
Film bo na Blu rayu izšel 10. oktobra, v času, ko bo izšla tudi knjiga z enakim naslovom. Knjiga je delo Harrisonove vdove Olivie, ki je v ta namen zbrala veliko gradiva: od intervjujev s številnimi glasbeniki, prebrskala je po moževih zasebnih pismih, zbrala še neobjavljene fotografije…
George Harrison je umrl 29. novembra 2001 za posledicamo pljučnega raka. Bil je originalni član liverpoolske skupine, ki je ime rojstnega mesta ponesla v svet, kot tudi (so)avtor nekaterih njihovih skladb. Tudi po razpadu najuspešnejše glasbene skupine v zgodovini je nadaljeval z glasbeno potjo in nanizal nekaj radijskih hitov.
Spodaj si lahko ogledate pravkar izdani napovednik filma.