Odlični Black Diamond z novim singlom!

0 7

Avtor: Aleš Podbrežnik

Heavy metal skupina Black Diamond znova opozarja nase. Tokrat se predstavlja s pesmijo “Struggle With Shadows”, ki napoveduje tudi drugi album odlične zasedbe.

Potem, ko so z lanskoletnim ˝Endless Road˝ nekoliko odstopili od svojega značilnega sloga, se z novim singlom ˝Struggle With Shadows˝ znova vračajo h koreninam in dokazujejo v čem so najboljši. Melodičnost in dramatičnost, ki odlikuje zasedbo Black Diamond, je namreč tisto, na čemer entuziastična ekipa gradi svojo prepoznavnost. Kot se za pravi heavy metal band tudi spodobi.

Po besedah vodje zasedbe Igorja Manasijeviča je pesem na nek način nadaljevanje “Opus 91-96” s prvenca, ki opisuje absurd predsodkov in sovraštva, kar je pripeljalo do tragičnih vojn na območju bivše Jugoslavije.

“S “Struggle With Shaddows” pa se Black Diamond tragike vojne dotaknemo še bolj osebno. Gre za resnično izpoved nekdanjega vojaka, ki doživlja težak posttravmatski stres, kot posledico vojnih grozodejstev, v katerih je bil tudi sam udeležen. V sebi čuti hudo duševno in moralno stisko, čustveno otopelost in občutek izigranosti ob nuji izpolnjevanja prav vseh ukazov. Danes pa se končno zave, da so mu ˝oprali možgane˝ za neke višje cilje. Cilje, ki so že zdavnaj pristali na smetišču zgodovine,” še dodaja Manasijevič.

Video produkcija – Tina Istenič                                                                                       
Audio produkcija – Simon Jovanovič

Black Diamond – Struggle with Shadows (video):

 

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki