Odzovi se klicu Saksoncev!
Avtor: Urban Bolta
Odzovi se klicu Saksoncev! Danes je izšel album “Call to Arms”, že devetnajsti v karieri legendarnih angleških heavy metalcev Saxon. Prvotno bi moral album iziti 23. maja, a je bil izid prestavljen na danes. Naslovnico albuma krasi poster britanskega ilustratorja Alfreda Leete, nastal za časa prve svetovne vojne. Poster je nastal v sklopu kampanije britanske vojske, ki je nabirala prostovoljce za boj na frontnih linijah celinske Evrope.
Na ploščku gostuje Don Airey (Deep Purple, Rainbow). Material so legendarni Saksonci posneli v studiu v Brightonu, Angliji. Frontman Biff Byford albumu poje hvalospeve: “Verjetno gre za najboljši album, ki smo ga posneli v zadnjih dvajsetih letih. Vem, da tako govori ogromno bandov, vendar meni “Call to Arms” resnično zveni tako. Gre za posrečeno združitev zvoka naše preteklosti z modernejšimi smernicami”. Spodaj si lahko pogledate video o nastajanju videospota za single Hammer Of The Gods.
Na albumu so sledeče skladbe: ‘Hammer Of The Gods’ ‘Back In 79’ ‘Surviving Against The Odds’ ‘Mists Of Avalon’ ‘Call To Arms’ ‘Chasing The Bullet’ ‘Afterburner’ ‘When Doomsday Comes (Hybrid Theory)’ ‘No Rest For The Wicked’ ‘Ballad Of The Working Man’ ‘Call To Arms’ (orkestralna verzija).