Opeth so se razšli s klaviaturistom
Avtor: Urban Bolta
Švedski progresivni metalci Opeth so se razšli s klaviaturistom Perom Wibergom, njegove dolžnosti pa bo na prihajajočih koncertih zasedel glasbenik, ki v zadnjem času vadi z bandom. Njegovo ime bodo Opethi sporočili v kratkem.
V sporočilu za javnost je šef banda Mikael Åkerfeldt zapisal, da so v bandu o prenehanju sodelovanja z Wibergom razmišljali že od snemanja zadnjega albuma, saj je med Perom in preostalimi glasbeniki prihajalo do nesoglasij. Peru seveda želijo vse najboljše na njegovi prihodnji glasbeni poti.
Medtem Opeth snemajo svoj naslednji plošček, ki bo nasledil odlično sprejeto zadnjo studijsko stvaritev “Watershed”.