Pred Eaglesi poslovilna turneja?
Ameriški country-rock velikani The Eagles so minuli vikend na promocijskem gostovanju v Londonu dejali, da bo prihajajoča turneja po Ameriki morebiti njihova poslednja.
Glede na to, da smo iz ust priljubljenih Orlov frazo o njihovi poslednji turneji v zadnjih 35-ih letih slišali že trikrat, jim sicer ne gre zagotovo verjeti, vseeno pa drži dejstvo, da njihova biološka ura tik-taka vse hitreje…
Eagelsi so se v Veliki Britaniji minuli vikend mudili v sklopu promocije dokumentarca »History of the Eagles«. Mediji poročajo, da so med novinarsko konferenco pred začetkom predvajanja filma sporočili, da bo njihova prihajajoča poletna turneja po domovini morebiti njihova poslednja, čeprav dokončne odločitve še niso sprejeli. Soustanovni član, vokalist, kitarist in klaviaturist Glenn Frey je dejal: »Naslednji mesec bomo pričeli z vajami pred našo svetovno turnejo. Ne želim reči, da bo to naša zadnja turneja, lahko pa se zgodi prav to. Zadnje obdobje smo delali na dokumentarnem filmu, medtem ko se o prihodnosti nismo veliko pogovarjali«.
Dokumentarec o Eagelsih in njihovi 40-letni karieri bo sicer izšel naslednji teden, na njem pa bo tudi posnetek koncerta iz leta 1977, tri leta predno so se prvič poslovili.