Predstavljamo vam: Saxon

0 2

Predstavljamo vam britanske heavy metal staroste Saxon, ki se po izdaji aktualnega albuma »Sacrifice« že kmalu odpravljajo na novo turnejo, v okviru katere se bodo (znova) ustavili tudi v Ljubljani.

Saxon so britanske heavy metal staroste, eni vodilnih predstavnikov tako imenovanega NWOBHM gibanja v začetku osemdesetih, ki pa bi nato kljub svojemu potencialu po zaslugi slabih strateških odločitev kaj hitro lahko pristali med obskurnimi skupinami, če bi jih v devetdesetih ne rešila zvesta baza oboževalcev v heavy metalu tradicionalno zvestih deželah: Veliki Britaniji, Nemčiji in Skandinaviji. Kontroverzna osemdeseta so Saxon na koncu preživeli, vztrajno nadaljevali s snemanjem novih in novih albumov in stalnim koncertiranjem predvsem na evropskih tleh, zaradi česar se jih po petintridesetih letih konstantnega delovanja upravičeno drži status heavy metal legend. (celotna biografija je dosegljiva TUKAJ).

V zadnjih letih nove albume izdajajo kot po tekočem traku. V predvajalnikih njihovih oboževalcev je še vedno vztrajal plošček »Call to Arms« (2011), ko so se letošnjo pomlad po slabih dveh letih neumorni Saksonci že vrnili z novim ploščkom »Sacrifice«, o katerem je Aleš Podbrežnik zapisal: Legende ne zmorejo ustreliti mimo. Preprosto je v prstih preveč rutine. Biff natanko ve, kaj mora storiti, da njegov verz v plasmaju melodije odpetih verzov dosega polni učinek. Scarratt in Quinn ne prenehata dostavljati mojstrskih rešitev iz njune orodjarne magičnih metal riffov. Ritem linija deluje z odliko filigranske kalibracije prenosnega kolesja najbolj precizne švicarske ure. »Sacrifice« je nov odličen Saxon dokument in nov dokaz velike vitalnosti neusahljive metal beštije, ki drži po več, kot 35. letih delovanja staroste metal obrti v špici največjih svojega posla! (celotno recenzijo si lahko preberete tukaj).

Ne pozabite, da se Saxon 12. junija vračajo na kraj zločina – v ljubljanski Kino Šiška, vstopnice so že na voljo na standardnih prodajnih mestih. Do koncerta pa naj vas razvaja spodnji venček hitov!

Saxon: 747 (Strangers in the Night) ( 1980)

https://www.youtube.com/watch?v=jZXw3ZASxpU

 

Saxon: The Eagle Has Landed (1983)

https://www.youtube.com/watch?v=Vh-O9jwtitI


Saxon: Cut Out the Disease (skladba je iz leta 1997, v živo iz Wackna  2001)

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki