Rage posneli koncert v Rusiji za prihajajoči DVD
Avtor: Peter Podbrežnik
Nemški power metalci Rage so za svoj prihajajoči koncertni DVD posneli nedavni nastop v St. Petersburgu (Rusija) pred 15.000 gledalci. DVD naj bi izšel v začetku leta 2007 pri založbi Nuclear Blast. Skupina je po navedbah na svoji spletni strani med koncertom uporabila poseben laserski in svetlobni spektakel ter izvedla najboljše skladbe z njihovega zadnjega albuma “Speak of the Dead”, skupaj s skladbami z njihovih starejših albumov, ki še nikoli niso izšle na DVD-ju. Skupina je trenutno zaposlena z urejanjem raznih bonus dodatkov, ki jih bo vseboval novi DVD.
“Speak of the Dead” se je aprila ob vstopu na nemške glasbene lestvice znašel na 58. mestu. Album je izšel pri založbi Nuclear Blast Records.