Richie Sambora o nedavnih odločitvah
Avtor: Sebastijan Videc
Richie Sambora se je končno spustil v podrobnosti njegovega odhoda iz skupine Bon Jovi in obenem zavrgel govorice o sportu z Jonom.
Kitarist zatrjuje, da ni bila vroča kri kriva za odločitev, da zapusti skupino in pojasnuje, da je potreboval premor po konstantih naporih zadnjih trideset let. Prav tako je potrdil, da razmišlja o vrnitvi v skupino, vendar ni ničesar odločeno.
V intervjuju za Hollywood reporter je povedal: »Bon Jovi so najbolj delavna skupina na svetu. Govorimo o delu 24ur vsak dan v tednu in brez odhoda domov, po končani službi.«
»Zamudil sem velik del življenja mojega otroka in sčasoma prideš do ugotovitve, kako pomemben je ta aspekt življenja.«
Svoj prosti čas preživlja s svojo najstniško hčerko Evo in materjo, ki si je pred kratkim zlomila kolk. »Vse ob svojem času. Imel sem nekaj časa, da odrastem – rock ‘n’ roll te spremeni v navideznega sedemnajstletnika.«
»Rabil sem biti z otrokom, hoditi na roditeljske sestanke, iz hiše odnašati smeti, pobirati pasje kakce, gledati jo pri igri in pripraviti zabavo za njen šestnajsti rojstni dan.«
Poudarja pa, da vrnitev v Bon Jovi ni dokončna. »Sigurno bom premislil o tem. Ni nobene vroče krvi. Po tridesetih letih skupaj se dobro ujemamo. To je prekleto dober zakon.«
»V tridesetih letih smo naredili štirinajst ciklov, vmes pa posnel še tri solo albume, jih podprl s turnejami in pisal pesmi za druge glasbenike. Veliko življenja se je zgodilo.«
»Pregoren, ni ravno najboljša beseda – ampak zdelo se je, kot da je ljubezen do glasbe izzvenela, tako da se rabim ponovno zaljubiti vanjo.«
Ko so ga vprašali, če denar v igri je Sambora odgovoril: »Neumnost. Pogledaš na bančni račun in vidiš, da je valuta ljubezni in sreče mnogo vrednejša kot katerakoli denarna valuta.«
Stvar, v katero je siguren, pa je solo kariera, še posebej ker se mu zdi, da lanski album Aftermath Of The Lowdown, ni bil slišati ravno tako, kot si ga je zamislil.
»Odpisali so me že drugi teden« pravi o bivši založbi. »Rad bi delal z ljudmi, ki so mi všeč in poizkusil ustvariti znamko in se z njo preživljati.«
Medtem pa je bila Bon Jovi turneja Because We Can Tour razglašena za najdobičkonosnejšo iztekajočega se leta. Skupina je zaslužila 205 milijonov dolarjev na čez 90 koncertih, igrali pa so več kot dvema milijonoma oboževalcev.