Riot se vračajo na evropske odre!
Avtor: Urban Bolta
Ponovno brcajoči ameriški heavy metalci Riot, ki so po smrti ustanovitelja Marka Realeja ime spremenili v Riot V, se februarja vračajo na evropske koncertne odre.
Riot je (bila) ameriška heavy metal skupina, ki je svojo dolgoletno kariero pod vodstvom kitarista Marka Realeja v New Yorku začela pisati sredi sedemdesetih. Svojo zlato ero so doživljali v začetku osemdesetih, kljub številnim kadrovskim menjavam pa so skozi celotno kariero izdajali konstantno dobre albume, brez kakršnihkoli trendovskih odklonov. Zaradi večdesetletne lojalnosti zvoku heavy metala, z občasnimi odkloni proti hard rocku oziroma speed metalu, so Riot med privrženci žanra postali kultno ime, pa čeprav niso nikoli doživeli komerialnega uspeha, primerljivega z največjimi evropskimi heavy metal skupinami. Riot so izdali štirinajst studijskih albumov, zadnjega »Immortal Soul« leta 2011, njihova zgodba pa se je končala v začetku prihodnjega leta, ko je umrl kreativni vodja ter edini stalni član, Mark Reale. Kot kaže, je pred skupino nova doba, saj pod novim imenom nadaljuje pot, po Evropi bodo tako igrali v spomin na pred dvemi leti preminulega kitarista in komponista Realeja. V vlogi novega frontmana se bo predstavil Todd Michael Hall.
Zaenkrat potrjeni termini so sledeči:
07.02. – Brescia, Italija
08.02. – Wurzburg, Nemčija / Metal Assault Festival
09.02. – Atene, Grčija