Robert Plant: Carry Fire
Avtor: Urban Bolta
Robert Plant, nekdanje prvo grlo Led Zeppelinov, bo oktobra izdal svoj 11. samostojni album.
Album bo nosil naslov »Carry Fire« in bo pri založbi Nonesuch / Warner izšel 13. oktobra. Izidu albuma bo sledila turneja po Veliki Britaniji, potrjenih je že 14. koncertnih terminov. Karte bodo šle v prodajo s 25. avgustom.
Po predhodnjiku »Lullaby and… The Ceaseless Roar« (2014) gre že za drugi zaporedni izdelek, ki ga je Robert Plant posnel s spremljevalno skupino The Sensational Shape Shifters.
Zanimivo, besedno zvezo carry fire je Plant uporabil že v skladbi Dancing in Heaven iz leta 2005. Še nekaj drugih že znanih naslovov novih skladb se glasi: The May Queen, New World, Carving Up The World Again ter A Way With Words. Nekaj izsekov novih skladb je objavljenih na Plantovi uradni spletni strani.