Saxon o novem albumu

0 1

Avtor: Sebastijan Videc

Pevec britanskih heavy metal legend Saxon, Biff Byford je v enem od nedavnih intervjujev povedal nekaj podrobnosti o snemanju naslednika, leta 2015 izdanega albuma ‘Battering Ram’.

“Ja, imamo končano snemanje bobnov za približno devet skladb. Snemamo v dveh studijih naenkrat, tako da ustvarjamo v enem in snemamo v drugem in se nenehno selimo. Imamo že veliko idej; jaz in Nibbs (Carter, basist) jih imava cel kup in skupaj s skupino jih predelujemo.

V studiju bomo še do konca tega tedna, potem pa se odpravljamo na festival na Švedsko. Po vrnitvi se spet vračamo za kak teden v studio in se 28. oktobra odpravljamo na turnejo. Tako da ja, imeli bomo približno tri tedne dolgo premor, med katerim pa bom verjetno pisal besedila in ustvarjal melodije. To ponavadi počnem sam.”

Na albumu se bo nahajala tudi skladba z naslovom ‘They Played Rock And Roll’ posvečena Motörhead.

“Ja, ta je na poti,” je povedal Biff. “Besedilo imam že končano in se bo sigurno nahajala na albumu. Pravzaprav govori o osemdesetih. Govori o turnejah ‘Bomber’ in ‘Ace of Spades’. Takrat smo se prvič spoznali; na turneji ‘Bomber’ smo bili njihova predskupina, tako da skladba govori o tem in albumu ‘No Sleep ‘Til Hammersmith’ in spremljajoči sceni osemdesetih let.”

 

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki