Saxon snemajo nov album
Avtor: Sebastijan Videc
Frontman zasedbe Biff Byford je sporočil, da bo 21. studijski Saxon album imel “brutalen” zvok. Skupina je pred kratkim pričela s snemanjem naslednika leta 2013 izdanega albuma ‘Sacrifice’, vključno z bobnarjem Nigelom Glocklerjem.
Po uspešnem okrevanju po operaciji na možganih (Rockline novica TUKAJ), ki je bila posledica daignosticirane anevrizme med njihovo zimsko angleško turnejo, so bobnarja prejšnji mesec spustili iz bolnišinice.
Byford je povedal: “Pravkar je končal s snemanjem bobnov za novi album. Počuti se dobro, telovadi in nabira kondicijo. Sam trenutno pišem besedila in ustvarjam melodije.
Novi album bo, tako kot vedno, mešanice rock ‘n’ rolla in heavy metala. Nekatere skladbe bodo brutalne, spet druge pa bodo govorile o vožnji motorjev in seksu in zabavi. Spet boste deležni mešanice.”