S’Kaktus bodo izdali studijsko ploščo
Slovenska glasbena osvežitev – zasedba S’KAKTUS se je zbrala leta 1999 v zasedbi Ivo Marincelj (kitara), Bruno Toič (bobni), Brane Košorog (bas), Sašo Koprivec (glas) in sprva preigravala skladbo ska zasedb (največji pečat so v njihovi glasbi pustili Selecter), že tedaj pa so se poigravali tudi z avtorsko glasbo.
Javnosti so se prvič predstavili leta 2000 v ljubljanskem Mostecu, leta 2001 in 2004 pa so se med drugim predstavili tudi na Kočevskem rock’n’rollu. Leta 2003 skupino v samosvojem glasbenem izrazu okrepita Zoran Petković (violina, klaviature) in Ivan Bečan (kitara), občasno pa se jim pridruži še tolkalist Janko Orešič.
S’KAKTUS navkljub imenu niso vezani zgolj na ska izročilo, vsekakor pa glavni vir navdiha ostajata novi val in nekomercialni glasbeni zvok osemdesetih. Lani je skupina v beograjskem studiu Dabing posnela gradivo – 13 avtorskih skladb, predelavo ‘You’re Cracking Up’ Bo Didley in remiks lastne glasbe – za prvo avtorsko ploščo, ki jo lahko pričakujemo v nadaljevanju leta 2006. Lani pa so S’KAKTUS v studiu Kif Kif posneli tudi predelavo pesmi ‘Leta sredinskih odklonov’ legendarnih Pankrtov za pravkar izdano kompilacijo Pankrti 06.
S’KAKTUS so se pravkar prijavili tudi na natečaj Melodije Morja in Sonca s pesmijo ‘Moje mesto’, ki pa vam je zaradi omejitev festivalskega razpisa žal še ne moremo predstaviti.
A verjemite – vredno bo počakati!