Soundgarden po turneji vnovič na pavzi
Skupina Soundgarden si bo pavzo po evropski turneji, ki se bo 19. septembra sklenila s koncertom v Londonu, nedvomno vzela, a kot je za GMI Rocks povedal pevec Chris Cornell, to ni zadnje, kar imajo svetu povedati kot skupina. »Mislim, da je vsesplošen odnos, s katerim delovanje nadaljujemo in se delu posvečamo, ki obeta občutek, da bomo tako delovali vnaprej, je v bistvu dober odnos,« je za medije povedal Cornell. »Nič nas v bistvu ne ovira pri tem ,da ne bi nadaljevali s snemanjem plošč, prav tako pa ni ovir tudi za nadaljnje nastopanje. Lansko leto smo res uživali pri snemanju in ustvarjanju plošče King Animal, sproščeno pa je bilo tudi vse, kar je sledilo po vnovični združitvi. Ni bilo trenj, še posebno ne glede obrobnih stvari, mislim pa da je temu botrovalo zgolj to, da smo zavestno sklenili, da na nas ne bo vplivalo nič drugega kot naša notranja želja po tem, da sodelujemo skupaj, poslovno različico podaljševanja življenja pa smo pustili onkraj našega dela,« je še dodal Cornell.
Soundgarden so medtem izdali nov videospot, posnet za skladbo Halfway There, kar je že tretji singel z zadnje plošče King Animal. Pri snemanju videa jim je pomagal frontman skupine Foo Fighters Dave Grohl. Po poročanju The Pulse Of Radia bo Cornell 15. oktobra štartal akustično solo turnejo po ZDA, poleg solo materialov pa bo publika lahko prisluhnila tudi prvim akustičnim izvedbam skladb z albuma King Animal. Bobnar Matt Cameron se medtem pripravlja na izid novega Pearl Jam albuma Lightning Bolt, ki bo prav tako izšel 15. Oktobra. Basist Ben Sheperd je avgusta že izdal solo ploščo, njegov samostojni prvenec In Deep Owl, kitarist Kim Thayil pa namerava svoj trud preusmeriti v pripravo obsežnega set boksa manj znanih Soundgarden materialov, na zbirki pa naj bi se znašle skladbe z evropskih in avstralskih singlov, filmska glasba ter ostali manj razvpiti Soundgarden posladki.