The Duskfall ponovno aktivni
Avtor: Primož Novak
The Duskfall, švedska melodična death metal zasedba, je najavila povratek po osmih letih neaktivnosti.
The Duskfall, ki so nastali iz razpuščenih Gates of Ishtar, so v svojem delovanju (2001 – 2008) izdali štiri albume, sedaj pa se je skupina ponovno aktivirala s prenovljeno zasedbo. Od originalnih članov je v zasedbi ostal le kitarist in idejni vodja Mikael Sandorf (ex-Gates of Ishtar).
Skupina trenutno dela na petem studijskem izdelku, ki bo vseboval 11 skladb v stilu starošolskega melodičnega death metala. Vokalne dolžnosti bo opravljal bivši pevec zasedbe Magnus Klavborn, ki je nadomestil dolgoletnega vokalista Kaija Jaakkolo, ki sedaj služi kruh pri Deathchain.
Skupina je že podala prvi dražilnik za novi album, ki si ga lahko poslušate TUKAJ.
The Duskfall trenutno tvorijo naslednji člani:
Magnus Klavborn – vokal
Mikael Sandorf – kitara
Ronny Edlund – kitara
Kim Bjäle – bas
Fredrik Andersson – bobni