The Racounters brez ponovnega sodelovanja
Brendan Benson je uradno zanikal ponovno združitev The Racounters. Skupina naj bi že delala na novem materialu vendar je Benson govorice zatrl. White je potrdil 2013 da vsi člani skupine živijo v Nashvilleu, namigujoč na potencialno združitev; Brendan pa je na intervjuju za Billboard predstavil popolnoma drugačno sliko.
»Mislim, da ponovne združitve ne bo«, je izjavil Benson. »Proces je bil vedno spontan, ravno to mi je bilo najbolj všeč. Najverjetneje tudi ostaja tako. Nikoli nismo načrtovali sodelovanja, nikoli nismo načrtovali razpada. Vsi razen enega živimo v istem mestu, torej še vedno lahko pride do sodelovanja…ali pa ne.«
Benson se je, zavoljo upravljanja svoje nove založbe Readymade Records, umaknil od svoje solo kariere: » Odkar sem začel z založbo prehajam skozi nekakšno tranzicijo, neke vrste krizo identitete – kot da bi malce popuščal na svojem samostojnem delu.«
White pa medtem potrjuje nov solo material za ploščo po debitantski Blunderbuss, ter sporadično lansira single z zasedbo The Dead Weather. Pred kratkim je tudi potrdil sodelovanje na dveh skladbah nove plošče Neila Younga, katero snemajo v Whiteovem Third Man Studios. The Racounters so svojo zadnjo ploščo, Consolers Of The Lonely, izdali leta 2008.