Umrl bivši Deep Purple/Whitesnake menedžer

0 0

Po poročanju na Deep-Purple.net, je John Coletta — bivši Deep Purple/Whitesnake menedžer, preminil dne 09.07.2006.

Tony Edwards je slučajno prosil, takrat 35. letnega Johna, odgovornega menedžerja in direktorja lastne oglaševalske agencije, naj mu pomaga promovirati ime Deep Purple. Edwards in Coletta sta takrat delala vsak v svoji pisarni znotraj iste hiše, ločena narazen za eno nadstropje višinske razlike. Bilo je poznega leta 1967. Od takrat je Coletta ostal integralni člen menedžmenta skupine med leti 1968 in 1976 in bil skupaj s skupino na mnogih njenih turnejah. Po razpadu Deep Purple leta 1976, sta se Tony in John posvetila ločenim projektom. John je ostal v navezi z “ruševinami” velikih Purple in tako prevzel takrat komaj rojene Whitesnake Davida Coverdalea ter  jih tako vodil kot njihov menedžer vrsto let. Zadnja leta je John preživljal v Španiji, kjer je skrbel za koncertno promocijo, dokler ni v lanskem letu zbolel. Coletta je sodeloval tudi na nekaterih idejnih projektih Dereka Lawrencea.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki