ZZ Top so za hip postali kvartet!
Avtor: Urban Bolta
V začetku meseca so legendarni ameriški boogie rockerji ZZ Top nastopili na Montreux Jazz Festivalu, tam pa so naredili nekaj, kar so si želeli že dolgo časa. Poklonili so se ustanovitelju festivala Claudeu Nobsu, dobremu prijatelju Billyja Gibbonsa, Franka Bearda in Dustyja Hilla, ki je v starosti 77. let umrl januarja letos.
Med nastopom se je skupini na odru namreč pridružil klaviaturist Mike Flanigin (ki je med drugim v svoji karieri igral z Ericom Claptonom in Norah Jones), kar je pomenilo, da so ZZ Top prvič v štiri desetletja trajajoči karieri nastopili kot kvartet! Koncert se je odvijal v avditoriju Stravinski v Švici, 10. julija letos. »Montreux je za nas nekaj posebnega… zaradi Claudeja in zaradi glasbe, ki je tam doma«, je v enem izmed intervjujev v okviru festivala dejal ZZ Top kitarist Billy Gibbons.