God Seed: I Begin
Avtor: Rok Klemše
Še ena novica povezana z Gorgoroth! Norveška zasedba God Seed, ustanovitelja katere sta nekdanja člana Gorgoroth, vokalist Gaahl in basist King, bo 30.oktobra pri založbi Indie Recordings izdala prvenec I Begin. King pravi, da God Seed predstavljajo bolj spiritualni stran članov skupine, kot prej pri Gorgoroth.
God Seed sestavljajo:
* Tom Cato Visnes (a.k.a. King) (TEMPLE OF THE BLACK MOON, OV HELL, GORGOROTH) – bas
* Kristian Espedal (a.k.a. Gaahl) (GORGOROTH, TRELLDOM, WARDRUNA) – vokal
* Stian “Sir” Kårstad (TRELLDOM, DJERV) – kitara
* Kenneth Kapstad (MOTORPSYCHO) – bobni
* Geir Bratland (DIMMU BORGIR) – klaviature
* Lust Kilman (THE BATALLION, GRIMFIST) – kitara
God Seed sta leta 2009 ustanovila Gaahl in King, po tem kot sta izgubila sodno bitko za ime Gorgoroth, proti ustanovitelju benda, kitaristu Infernusu. Gaahl je skupino sicer zapustil leta 2009, saj se je povsem umaknil z black metal scene, a se je kmalu v skupino tudi vrnil.