Jon Lord se počasi vrača na koncertne odre!
Avtor: Urban Bolta
Nekdanji Deep Purplovec Jon Lord je naznanil svoj prvi koncertni nastop v letošnjem letu, kar kaže na njegovo stabilno zdravstveno stanje. Lord je bil lani diagnoziran za rakom, zaradi česar je moral odpovedati celotno evropsko turnejo, kot kaže, pa zdravljenje poteka dobro, zato bo Lord že kmalu lahko sedel za klaviature in pričel s posameznimi nastopi.
Lord bo nastopil v Hagenu, Nemčiji (blizu Dortmunda). Spremljal ga bo tamkajšnji filharmonični orkester, ki je v preteklih nekaj mesecih že odigral nekaj Lordovih mojstrovin, med drugim dihjemajočo skladbo From Darkess To Light«, ki jo je bilo moč 15. maja slišati v neposrednem prenosu na nemškem radiu WDR3.
»To je bil čudovita izkušnja – sedeti v moji hiši v Angliji in poslušati orkestralno sozvočje iz Hagna«, je tisti večer opisal Lord.