King Diamond okreva

0 2

Danska legenda metala King Diamond je pred kratkim uspešno prestal operacijo na odprtem srcu, med katero so mu vstavili tri obvode. Po medijski najavi po operaciji dobro okreva, žena pa je v izjavi za medije sporočila naslednje:
“Naj vas seznanim o dogajanjih v zadnjih nekaj tednih, saj bodo vplivale na kar precej zadev. V ponedeljek 29. novembra je bil King z rešilcem prepeljan v okrajno bolnišnico. Po številnih različnih testih ter po tem, ko so zdravniki med EKG pregledom opazili anomalije, mu je bila svetovana nujna kateterizacija oziroma operacija srca.

Kardiološka kateterizacija je poseg, pri katerem kirurgi v stegensko aorto vstavijo ozko cevčico in z njo dostopijo dosrca, za boljšo vidnost pa v kri vbrizgajo barvilo. Ko pridejo do srčnih arterij zdravniki s kamerami preverijo kje so zapore. Pri pregledu King Diamonda so ugotovili, da je njegovo srce doslej utrpelo številne srčne napade, tri srčne arterije pa so bile prva popolnoma zaprte, ostali dve pa sta bili 90 % in 65 % zaprte. Zavoljo tega je bila operacija ter vstavitev treh obvodov na odprtem srcu nujna.” O podrobnostih operacije si lahko več preberete TUKAJ.

King je ležal na operacijski mizi sedem ur, po desetih dneh okrevanja pa se počuti dobro in je brez bolečin. Ker bo okrevanje terjalo več časa, se nekaj časa ne namerava ukvarjati z glasbo. Že sedaj si želi čimprej nadaljevati s pisanjem nove glasbe, dokončati začeto snemanje DVD-ja ter oditi na turnejo. Sporočilo se nadaljuje z: “Prosim razumite, da to ne pomeni konec delovanja, razpada skupine King Diamond ali česar podobnega. Kingovo zdravje je sedaj glavna prioriteta, ko pa bo popolnoma okreval, bo nastopil čas tudi za glasbo. Stay heavy!”
Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki