Koncert Bajaga i Instruktori v Ljubljani, dne 22.11.2007!
V ljubljanski Cvetličarni bo v četrtek, 22. 11. 2007 ob 21.00 koncert vrhunskega pop-rock avtorja in izvajalca Momčile Bajagića – Bajage s skupino Instruktori. V zgodovino glasbe na območju nekdanje Jugoslavije so se zapisali z dobro znanimi uspešnicami “Ruski voz”, “Zažmuri”, “Plavi Safir”, “Muzika na struju”, “Dobro jutro džezeri” in številnimi drugimi. Po koncertu pa se – kot je to v navadi – obeta še tematska glasbena zabava ob največjih pop-rock uspešnicah.
Momčilo Bajagić – Bajaga je glasbeno kariero pa je začel že pri 14 letih, kot pevec skupine TNT. Konec leta 1978 je prišel v Ribljo čorbo, kot ritem kitarist. Že na drugem albumu je sodeloval kot avtor glasbe nekaterih pesmi, na kasnejših albumih pa kot avtor kompletnih pesmi. Z Ribljo čorbo je posnel pet albumov in skomponiral glasbo za številne hite.
Njegov prvi izlet iz skupine je bil sodelovanje s skupino Frka, za svoj prvi solo album “Pozitivna geografija”. Album je izšel januarja 1984. Na prigovarjanje drugih je solo ploščo vseeno promoviral z nekaj koncerti. Uradno promocijo plošče so imeli v beograjskem Domu sindikata 21. aprila istega leta. Takrat so prvič nastopili pod imenom Instruktori.
19. julija je zaključil z delom v Riblji čorbi in takrat se je uradno pričela njegova solo kariera. Že konec leta so ga bralci revije Rock v anketi okronali z nazivom roker leta, glasbeniki pa “Pozitivno geografijo” označujejo kot najboljšo ploščo tega obdobja. Že v začetku leta 1985 so posneli drugo ploščo “S druge strane jastuka”. Po glasovanju kritikov v reviji Rock so jih razglasili za najboljšo skupino leta, Bajago pa za rock glasbenika sezone. “Zažmuri” je bila najboljša pesem, “S druge strane jastuka” pa album leta. Uspešno kariero je Bajaga nadgradil v osemdesetih s trofejnimi albumi “Jahači magle”, “Prodavaonica tajni” in “Neka svemir čuje nemir”. V času, ko je razpadala Jugoslavija pa je leta 1991 objavil nov material, mini LP “Četiri godišnja doba”.
Leto 1993 je prineslo kar dva nova albuma, LP “Muzika na struju” in kompilacijo “So Far The Best Of Bajaga&Instruktori”, naslednje leto pa je s Sašo Loknerjem skomponiral glasbo za film “Ni na nebu, ni na zemlji” režiserja Miše Radivojevića in napisal glasbo za TV serijo “Otvorena vrata”. CD “Od bižuterije do ćilibara” je Bajagine oboževalce razveselil konec leta 1996, naslednji, “Zmaj od Noćaja” pa šele pet let kasneje. Material za zadnji živi album z naslovom “Best of Live” je bil posnet na turneji “Zmaj od Noćaja”.
Bajaga i Instruktori so zagotovo eden največjih srbskih pop rock bandov vseh časov, slovensko občinstvo pa bodo razveselili s svojim “The best of” repertoarjem vsem dobro poznanih hitov “Ruski voz”, “Zažmuri”, “Plavi Safir”, “Muzika na struju”, “Dobro jutro džezeri” in številnimi drugimi. Seveda pa se po koncertu obeta še tematska glasbena zabava ob največjih pop rock uspešnicah z območja nekdanje Jugoslavije od 70-ih do danes.
Predprodajna mesta:
črpalke Petrola, Kompasove poslovalnice, poslovalnice Big Banga,
Globtour, Modri študentski servisi, blagajna Hale Tivoli in blagajna Križank.
Internetna prodaja; www.eventim.si in www.vstopnice.com
Cena vstopnic: 20 EUR v predprodaji/23 EUR na dan koncerta