Nov album Metallice oktobra?

0 3

Avtor: Primož Novak

Nemški časopis Bild je najavil, da bo novi album Metallice izšel 14. oktobra, vendar založba Universal tega še ni potrdila.

Težko pričakovani izdelek bo nasledil album »Death Magnetic« iz leta 2008. Bobnar Lars Ulrich je v enem izmed intervjujev povedal, da album seveda zveni kot Metallica, vendar ne v stilu zadnjega albuma, kjer jih je producent Rick Rubin vzpodbujal, da se zgledujejo po preteklih albumih.

Skupina tokrat ne sodeluje s Rubinom, sodeluje pa z inženirjem Gregom Fidelmanom, ki je bil prisoten na Death Magnetic. Fidelman je stopil tudi v čevlje producenta. Ulrich je poudaril, da je album bolj raznolik kot predhodnik.

Samo pisanje za album se je pričelo že oktobra 2011, ko je skupina pričela ponovno sodelovati z Rickom Rubinom. Prvo novo skladbo »Lords of Summer« je skupina predstavila leta 2014, ko je skupina opravljala turnejo »Metallica By Request«. Za tem je bilo o novem materialu govora še veliko, med drugim je bilo konec leta 2015 obljubljeno, da bo novi album izšel proti koncu leta 2016 ali v začetku 2017.

Februarja letos je vokalist zasedbe James Hetfield prekinil tišino in povedal, da skupina končuje s procesom snemanja. Medtem pa je bilo tudi razkrito, da Rick Rubin ne bo produciral še enega albuma skupine. Ulrich je za tem maja napovedal, da bo delo za album končano še letos poleti. Album naj bi bil torej končan oz. blizu konca. Koliko časa pa bo skupina potrebovala, da ga v celoti uredi in pripravi za javnost pa zaenkrat ostaja neznanka.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki