Oddaja v spomin Ronnie-ju Montrose-u

0 1

Avtor: Urban Bolta

Ameriški nacionalni radio se je z oddajo poslovil od prejšnji teden preminulega kitarista Ronnie-ja Montrose-a.

Kitaristu oziroma njegovi zasedbi Montrose, ki je med drugim poskrbela za prvi preboj frontmana Sammyja Hagarja, je bila posvečena oddaja »InTheStudio: The Stories Behind History’s Greatest Rock Bands«. V oddaji so predvajali tudi intervjuja z Ronniejem in Hagarjem.

Hagar je spregovoril o velikem vplivu prvega Montrose albuma, ki ga je le-ta imel v nadaljnjem razvoju glasbenikove kariere. Pa ne samo njegove – tudi bodoči sodelavci pri Van Halen so mu radi prisluhnili.

Oddaji lahko prisluhnete tukaj.

Ronnie Montrose je bil kitarist pri blues velikanu Edgarju Winterju in je igral na nekaterih njegovih velikih hitih, predno je leta 1973 presedlal k svoji lastni skupini Montrose. Skupina je bila najbolj aktivna med leti 1973 in 1976, ko so izdali štiri albume težkorockerskega zvoka. Nato je skupina prenehala z delovanjem, Ronnie pa se je posvetil solo karieri.

Pošlji komentar

Your email address will not be published.

Ta stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Sprejmi Preberi več

Zasebnost&piškotki