Pete Morten zapušča Threshold
Avtor: Aleš Podbrežnik
Fotografije: Aleš Podbrežnik
Kitarist Pete Morten se je odločil, da zapusti britanske progresivne metalce Threshold, z namenom da se v prihodnje osredotoči na delo z njegovo skupino.
Pete je leta 2007 pristopil k Threshold sprva, kot začasna zamenjava za takratnega kitarista Nicka Midsona, potem pa je kar ostal v skupini in sicer celih deset let.
V času svojega delovanja pri Threshold, se je Pete vpisal na dva studijska albuma skupine, s Threshold pa skozi koncertne turneej nastopil v skupno 22. različnih državah sveta.
Člani zasedbe Threshold, kot tudi njeni ljubitelji, so Petea cenili ter ga imeli zelo radi, poglavje, ki ga je kitarist spisal s Threshold, pa bo zasedba za vselej nosila v čudovitem spominu. Threshold se kitaristu ob tem iskreno zahvaljujejo, da je bil del njihove glasbene pustolovščine ter mu želijo veliko uspehov v vseh prihodnjih udejstvovanjih.
Threshold ustvarjajo trenutno material za novi konceptualni album, ki bo nosil naslov “Legends Of The Shires” in se nekaj časa ne bodo ukvarjali z iskanjem zamenjave za Mortena.
Skupina je tudi napovedala, da se na koncertne odre vrača znova v letošnjem novembru.
Na fotografiji: Pete Morten med nastopom zasedbe Threshold, dne 16.07.2016, v sklopu festivala Bang Your Head!!!, v nemškem mestu Balingen (RockLine fotoarhiv 2006-2017, vse pravice pridržane). Celotno RockLine reportažo s tega festivalskega dne lahko preberete TUKAJ!