Symphony X se vračajo z novim albumom
Avtor: Peter Podbrežnik
Po poročanju njihove spletne strani bodo ameriški progmetalski veterani Symphony X naslednji mesec začeli snemati nov studijski album, ki bo naslednik albuma “Iconoclast” iz leta 2011. Večino skladb so menda napisali še pred odhodom v studio. Kitarist Michael Romeo pravi, da bo novi material vseboval veliko raznolikih elementov. S snemanjem bobnov bodo začeli takoj po nastopu na festivalu Heavy Montreal, ki bo potekal 10. avgusta.
Prav tako bo v tem času začel nastajati drugi kompilacijski album, ki bo namenjen izključno članom Symphony X fan kluba. Šlo bo za še eno zbirko demo skladb in ostalih raritet.