The Haunted v predprodukcijski fazi
Avtor: Primož Novak
Švedska thrash/death metal zasedba The Haunted je sporočila, da bo prihodnje leto izdala novi album, ki bo izšel pri založbi Century Media, s katero je pred nedavnim podaljšala pogodbo.
Zasedba, ki je šla v zadnjih letih skozi mnoge kadrovske zamenjave, se je na stara pota vrnila z albumom »Exit Wounds« (recenzija TUKAJ). Kitaristu Patriku Jensenu (Witchery) in basistu Jonasu Björleru (At The Gates) sta se pridružila Adrian Erlandsson (At The Gates) in Marco Aro, ki sta v skupini delovala že poprej. Za drugo kitaro pa skrbi izkušeni Ola Englund (Feared).
Kdaj bo skupina vstopila v studio, zaenkrat še ni znano, so pa znani datumi evropske turneje. Januarja bodo The Haunted opravljali turnejo po Veliki Britaniji in Irski kot predskupina Meshuggah. Konec marca pa se bodo podali na krajšo evropsko turnejo z Arch Enemy in Lacuna Coil. Najbližje Sloveniji se bodo ustavili 5 aprila v Münchnu. Preostale datume turneje si lahko preverite TUKAJ.